Головна Контакти Події Форум Курорти Додати готель Туристичні пам'ятки Пошук  
Cтворення сайту - Студія Веб-Стиль
Гостинний двір «НА ПЕРЕВАЛІ», Яблуниця

Відпочинок в Карпатах 2017. 1650 баз для відпочинку з фото, ціни. Бази з басейнами в Карпатах, туристичні пам'ятки, мапи. Літній відпочинок в Карпатах, гірськолижні курорти Карпат, туристичні пам'ятки Карпат і Закарпаття. Ціни на проживання, відгуки туристів, фотографії, Новорічні свята в Карпатах, безкоштовне бронювання.

Пошук по сайту: Туристичний довідник Карпат

Хустський замок (Хуст):

Повернутися до списку об`єктів Хустський замок (Хуст)
Відпочиваючи в Карпатах завжди згадується щось чарівне, загадкове. Хустський замок – дуже фантастичне місце, яке зберігає багато загадок і таємниць. Залишки середньовічного древнього замку, побудованого в XII столітті для того, щоб контролювати «соляний шлях» з Солотвіно. Зведення замку починалося у 1090 році, а було добудовано при правлінні короля Беле у 1911 році. Від річки Хустец до замку можна добратися по серпантиновій дорозі. Раніше, не доїжджаючи півдороги до фортеці, був крутий схил, там же розташовувався будиночок сторожа, залишки якого ми можемо спостерігати і в наші дні. Від сторожки до замку був підземний темний хід.

Перед входом в замок стояли високі міцні ворота, що охороняли прямокутні башти по всьому периметру. Це була свого роду пастка для ворога, тому що з висоти цих воріт, охорона легко бачила ворога і відразу починала посилену стрілянину.
Житлові будинки розташовувалися по дорозі, яка вела до цих воріт. З південно-західного боку, стіна замку змикалася з будинками внутрішнього замку, там і була закріплена башта над воротами. Перед воротами був великий рів, що в довжину досягав 8,5 метра. Дістатися до воріт замку, можна було лише через перекидний міст. Міст закривав дорогу між внутрішнім і зовнішнім замками і перекривав собою в'їзні ворота до внутрішнього замку. На південній стороні замку були адміністративні приміщення, житлові будинки, корчма і казарма. Високі башти, що охороняли в'їзд, знаходилися над воротами. В одній з таких башт зберігався порох.

На внутрішній стороні замку знаходилися добре оснащені майданчики для знаряддя. У скелі біля башти знаходився викопаний колодязь, його глибина була 160метрів. Цей колодязь забезпечував водою весь гарнізон у продовж оточення. Цитадель (внутрішній замок) міг оборонятися і після проникнення ворога через зовнішній замок. Цитадель зі східного боку була оснащена килеподобной високою баштою і 2-ма потужними фортецями.
На жаль, у наші дні від Хустського замку збереглися всього лише руїни, і ті поросли кущами і високою травою. Проте сила цієї фортеці, що стоїть на вершині гори, над прекрасним мальовничим древнім містом Хуст, відчувається не дивлячись ні на що. З висоти замку можна спостерігати чудову панораму міста і околиць.

Легенда про Хустський замок
Свою назву легенда отримала завдяки воєводі, якого звали Хуст. В 1329 році Драгу і Вальку, братам князівського роду Мараморошив, угорський король подарував замок. Легенда говорить, що брати були в спорідненні з волоським князем Владом Цепешем (Дракулою), який став прототипом героя відомого роману Б.Стокера.
Після 1526 року замком стало володіти Трансільванське князівство і під час визвольної війни повстанці зробили його своїм опорним пунктом. Замок закінчив своє існування в 1776 році, коли був підірваний пороховий підвал від удару блискавки. Замок більше не відновлювали. Археологи доводять, що поселення на території вже сучасного міста існували в ІХ столітті, про що свідчать певні знахідки.

Все ж місцеві жителі запевняють, що їх предки жили тут ще в дотатарські часи. А історики говорять, що замок почали будувати ще в часи угорського короля Ладислава в 1090 року, а закінчили тільки в ХІІ столітті.

Також місцеві жителі розповідають, що приїжджав якось воєвода Хуст на полювання, і так йому сподобалося на цій землі, що він вирішив побудувати тут замок. Зводити фортецю велів на самій горі, щоб споглядати свої маєтки і землі. А на місці, де стоїть палац, був невеликий пагорб і тому воєвода наказав створити на пагорбі гору, а вже на горі будувати замок. Йти будувати повинні були люди з усіх сіл. Замок зводили дуже важко, так як і камені були далеко і глина і вода. Носили все в бесагах на плечах. Працювали цілодобово, поки не возвели цілу гору. Науково доведено, що висота гори складає 150 метрів. І вже на верхівці гори почали будувати фортецю. Легенда свідчить, що замок стоїть на кістках людських, так як померло на тому будівництві чимало.

З-за свого розташування і недосяжності фортецю називали «орлиним гніздом». Взяти атакою жодного разу не змогли, тільки зрадою. Стіни замку становили 14 метрів у висоту. На жаль, на сьогоднішній день від них мало що залишилося.

Камені для надзвичайної міцності скріплювалися за допомогою вапняного розчину, в який додавали яєчний білок і овечий сир. Люди вмирали від голоду, так як всі гусячі, качині, курячі яйця, сир повинні були віддавати на будівництво. По закінченні будівництва стін, навколо гори спорудили гвинтову дорогу, та таку, що на ній не тільки на коні можна було проїхати, але і на кареті.

Згадана дорога, або її послідовниця, витерта тисячами ніг і кінських копит, збереглася дотепер. Стоїть і виблискує на сонці, тільки де не де трава пробилася через камені. Варто окремо розповісти про колодязь і підземний хід. Три роки копали колодязь, адже замок стояв на горі. Легенда розповідає, що гайдуки нагаями підганяли людей, щоб швидше копали. Колодязь існує дотепер, тільки засипаний. Більше 150 метрів в глибину, стіни якого викладені каменем, заростають травою. Підземний хід від Хустського замку копали дев'ять років.

Коли все було побудовано, воєвода Хуст приїхав жити в замок разом зі своєю дружиною Тісою і двома дітьми, дочкою Річкою та сином Хустцом. Також він привів із собою багато війська. А для того, щоб всі знали, хто править в цих землях, воєвода видав указ назвати місто у свою честь Хуст, найбільш швидка ріка була названа на честь дружини - Тіса, а дві малі річки які впадають в Тісу, назвали Хустцем та Річкою. Тільки ось тут вже легенди починають диспутувати.

Можливо Вам буде цікаво Оленяча ферма (Закарпаття) , Водолікарня Теплі води , Водоспад Городилів , Гора Говерла, Долина Нарцисів , загальна інформація про Хуст , Костел Св. Єлизавети , Страусина ферма, Теребле-Рікська ГЕС, Центр лозоплетіння , Швейцарська сироварня , а також для відпочинку вам можуть знадобиться НІРЕСЬКІ ВОДОСПАДИ

Координати GPS:
довгота E: 23.30138
широта N: 48.16777Подивитись на карті

четвер, жовтень 17, 2019

 Хустський замок (Хуст)

 Хустський замок (Хуст)

 Хустський замок (Хуст)

 Хустський замок (Хуст)

 Хустський замок (Хуст)

 Хустський замок (Хуст)

РЕКОМЕНДУЄМО

Карпатський діамант
Ведмежий двір
Світ Сонця
Білочка, Лісарня
 

Карта сайта
Все для відпочинку: найкращі ресторани Києва
Готелі Києва в центрі
Пошук персонала в готелі

Славутич Закарпаттякотедж Лісова садиба ( 5 км від Ужгорода)Двір княжої корониХата РізьбяраБойківська хата, СлавськеГорицвіт
Головна | Контакти | Події | Форум | Курорти | Додати готель | Пошук
Copyright © 2010-2012.
копіювання матеріалів без посилання на сайт заборонено та переслідується законом