Головна Контакти Події Форум Курорти Додати готель Туристичні пам'ятки Пошук  
Cтворення сайту - Студія Веб-Стиль
Апарт-готель «ФАВАР КАРПАТИ», Східниця

Відпочинок в Карпатах 2020. 1650 баз для відпочинку з фото, ціни. Бази з басейнами в Карпатах, туристичні пам'ятки, мапи. Літній відпочинок в Карпатах, гірськолижні курорти Карпат, туристичні пам'ятки Карпат і Закарпаття. Ціни на проживання, відгуки туристів, фотографії, Новорічні свята в Карпатах, безкоштовне бронювання.

Пошук по сайту: Туристичний довідник Карпат

Ратуша Ужгорода:

Особливу цікавість викликає будівля «жупний будинок», вже понад 30 років вона домівка для Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая. Про ратушу на жаль збереглось мало матеріалів. Більша частина – легенд. Масивне пізньо барокове спорудження, підносячись над містом разом із замком, єпископатом, Горнянська ротонда – привертає велику увагу.

На жаль дата закладки фундаменту невідома. І це не дивно, бо в XVIII-XIX століттях всі документи міста знаходились та вміщалась у маленьку скриньку, яка за необхідністю переносилась з одного будинку до іншого. Мабуть, початок будівництва випадає на XVIII - початок XIX століття, коли наджупан комітету Унгбів Перені Іштван. Місто до 1807 року було без будинку адміністрації. Необхідності в цьому не було.

На той час Ужгород був дуже маленьким містом. До початку XVIII століття містом керували офіціаліси (чиновники), їх призначав, а також затверджував власник міста (Другети). Самоврядним Ужгород став лише у 1838 році, хоча тільки на початку ХХ століття було здобуте повне самоврядування. Голову міської управи стали називати мером, а не старостою під час виборів у 1872 році. В одному з крилі жупанату береглась дошка з прізвищами почесних донаторів – громадян, що дарували кошти на будівництво.

Взагалі, дуже часто ми бачимо тенденцію, коли на будівництво різноманітних об'єктів в місті залучалися кошти горожан. При нагоді держава могла викупити лише земельний наділ. У 20-30 роках ХХ століття (часи Чехословацької республіки) а потім з 1945 року ( Радянська Україна) активно проводилось цілеспрямоване фінансування для програм забудови вулиць та укріплення берег ріки Уж.
Адміністративний будинок (жупанат) виглядав без особливих прикрас: архітектурний декор, плитка і мармур, кахельні печі, рештки розписів (ймовірної внутрішньої каплиці), сучасні світильники. Зовсім мало збереглось сьогодні від тих часів, на жаль.

Можливо Вам буде цікаве Ужгородський замок, Дендропарк Лаудона, Кам'яний Пішохідний міст Ужгорода, а також для відпочинку вам можуть знадобиться Готелі Ужгорода, Бази відпочинку поблизу Ужгорода.

Координати GPS:
довгота E: 22.30048
широта N: 48.62250Подивитись на карті

четвер, грудень 12, 2019

Ратуша Ужгорода

Ратуша Ужгорода

РЕКОМЕНДУЄМО

Світ Сонця
Двір княжої корони
Орявчик, Орявчик
Поляна Квасова
 

Карта сайта
Все для відпочинку: найкращі ресторани Києва
Готелі Києва в центрі
Пошук персонала в готелі

Бойківська хата, СлавськеВедмежий двірVilla Mitadesкотедж Лісова садиба ( 5 км від Ужгорода)«CHALET TROSTIAN» (Шале Тростян), СлавскоеСадиба «КАРПАТСЬКИЙ ПОДИХ», Ялинкувате
Головна | Контакти | Події | Форум | Курорти | Додати готель | Пошук
Copyright © 2010-2012.
копіювання матеріалів без посилання на сайт заборонено та переслідується законом