Головна Контакти Події Форум Курорти Додати готель Туристичні пам'ятки Пошук  
Cтворення сайту - Студія Веб-Стиль
Комплекс отдыха «Орявчик», Орявчик

Відпочинок в Карпатах 2020. 1650 баз для відпочинку з фото, ціни. Бази з басейнами в Карпатах, туристичні пам'ятки, мапи. Літній відпочинок в Карпатах, гірськолижні курорти Карпат, туристичні пам'ятки Карпат і Закарпаття. Ціни на проживання, відгуки туристів, фотографії, Новорічні свята в Карпатах, безкоштовне бронювання.

Пошук по сайту: Туристичний довідник Карпат

загальна інформація про Ужгород:

Повернутися до списку об`єктів загальна інформація про Ужгород
Адміністративним центром Ужгородського району та Закарпатської області є Ужгород, також це історичний центр колишньої Підкарпатської Русі, нинішньої Закарпатської України.
Він є одним із найдревніших слов'янських міст. До IX століття, в той час коли Ужгород (Унгвар) став захищеною ранньофеодальною фортецею, в його околицях вперше оселилося східнослов'янське плем'я білих хорватів. У 903 році угорці на чолі з великим князем Арпадом перейшли Карпати, після чого, в нерівному бою розбили війська напівлегендарного ужгородського князя Лаборця на сучасній території Словаччини, і оволоділи містом.

Навіть побутує теорія про те, що назва «Угорщина» (Hungary) походить від угорської назви Ужгорода - Унгвар.
Місто розширювло свої кордони, спочатку перебуваючи під впливом Київської Русі, а потім - Угорського королівства, поки татари Батия в 1241 році не спалили його.
На чолі з Петром Петунії і або Амадеєм Ужгород на початку XIV століття надавав довге протистояння новому угорському королю Карлу Роберту з династії Анжу.
У 1318 році італійські аристократи Другети, покликані угорським королем, почали своє 360-річне правління в Ужгороді. Новий замок, споруджений Філіпом Другетом, зберігся до наших днів. Місто отримало ряд привілеїв від корони, тому з 1430 року почало іменуватися «Привілейоване місто Ужгород».

У XVI-XVII століттях Ужгород, який після битви при Мохачі став крайнім східним форпостом в Габсбургськой Австрії на кордоні з Трансільванією, стрімко розвивався в плані економіки, але в той же час, став ареною протистояння протестантизму, католицизму та православ'я. В наслідок чого, було проголошено Ужгородську унію в 1646 році, яка і дала початок греко-католицизму в Закарпатті. У 1707 р. Ужгород став резиденцією ватажка національно-визвольної війни угорців Фереца II Ракоці.
Тут в Ужгородському замку він проводив переговори з послами Людовика XIV і Петра Великого. Революційні традиції залишилися незмінними в цьому місті і в XIX столітті - мешканці міста 27 березня 1848 виступили на користь угорської революції. Також в цей час розвивалася інфраструктура: у 1872 році було відкриття залізниці «Ужгород-Чоп», були створені фабрики (спочатку, підприємства по деревообробці).

Перша світова війна зробила негативний вплив на економіку міста, з цієї причини хотіли навіть перенести адміністративний центр в Мукачево. За умовами укладеного Сен-Жерменського мирного договору 10 вересні 1919 року в якості адміністративного центру Закарпаття з Ужгородом передавалася Чехословацькій республіці. Чехословацький уряд сприяв економічному розвитку міста, проводив в місті активне будівництво, яке перетворило місто у приклад сучасної архітектури, так як чехи запланували зробити Ужгород центром автономної Підкарпатської Русі.
У 1938 році, згідно рішення Першого Віденського арбітражу, це місто перейшло до хортистської Угорщини, що скасувала демократичні та ліберальні починання Чехословаччини і встановила жорсткий режим воєнного часу під час Другої світової війни.

В той час, як Червона Армія наближалася до вогнищ Словацького національного повстання, в кінці 1944 року, у Четвертого Українського фронту постало питання звільнення Закарпаття. 27 жовтня 1944 з боку Мукачева та Карпат (Ужоцького перевалу) наступили дві радянські танкові колони, які і звільнили місто від німецьких і угорських військ.
Визволення Закарпаття виразно вплинуло на життя Ужгорода. Реконструювалися старі будівлі, споруджувалися нові, в 1945 р. був відкритий Ужгородський державний (нині - національний) університет. За угодою з Чехословаччиною, яка була підписана 29 червня 1945 року, Закарпатська Україна приєдналася до складу Української РСР і СРСР. З січня 1946 р. - центр новоутвореної Закарпатської області. За період радянської влади Ужгород виявився центром культури, науки і окремих галузей промисловості (деревообробна, приладобудування, харчова, легка).

Ужгород є з 1991 року є західним і найменш населеним містом із 24 обласних центрів України.
За традиціями в перші вихідні дні жовтня в Ужгороді святкують День міста, вік якого вже більше 1100 років, а на гербі Ужгорода, як і в далекому минулому, зображена, що стала незмінною, виноградна лоза - символ братерства, доброзичливості і багатства.

Можливо Вам буде цікаве Ужгородський замок, Дендропарк Лаудона, Ратуша Ужгорода, а також для відпочинку вам можуть знадобиться Готелі Ужгорода, Бази відпочинку поблизу Ужгорода.
вівторок, лютий 25, 2020

   загальна інформація про Ужгород

   загальна інформація про Ужгород

   загальна інформація про Ужгород

   загальна інформація про Ужгород

   загальна інформація про Ужгород

   загальна інформація про Ужгород

   загальна інформація про Ужгород

РЕКОМЕНДУЄМО

Хата Різьбяра
Орявчик, Орявчик
Готель «Любе», Яблуниця
Світ Сонця
 

Карта сайта
Все для відпочинку: найкращі ресторани Києва
Готелі Києва в центрі
Пошук персонала в готелі

Villa MitadesСадиба «КАРПАТСЬКИЙ ПОДИХ», ЯлинкуватеУ Лукача, ПашківціПансіонат «Маленька Квітка»Бойківська хата, СлавськеСлавутич Закарпаття
Головна | Контакти | Події | Форум | Курорти | Додати готель | Пошук
Copyright © 2010-2012.
копіювання матеріалів без посилання на сайт заборонено та переслідується законом