Головна Контакти Події Форум Курорти Додати готель Туристичні пам'ятки Пошук  
Cтворення сайту - Студія Веб-Стиль
Гостинний двір «НА ПЕРЕВАЛІ», Яблуниця

Відпочинок в Карпатах 2020. 1650 баз для відпочинку з фото, ціни. Бази з басейнами в Карпатах, туристичні пам'ятки, мапи. Літній відпочинок в Карпатах, гірськолижні курорти Карпат, туристичні пам'ятки Карпат і Закарпаття. Ціни на проживання, відгуки туристів, фотографії, Новорічні свята в Карпатах, безкоштовне бронювання.

Пошук по сайту: Туристичний довідник Карпат

Костел в Делятині:

Повернутися до списку об`єктів Костел в Делятині
Проїжджаючи по дорозі з Івано-Франківська в Карпатські гори, неможливо оминути маленьке селище під назвою Делятин. Він розташовується в долині на висоті 460 метрів серед гір і лісів, які захищають його від холодних вітрів. У Делятина, як і у безлічі селищ Західної України, є своя давня історія. Перший раз його згадували до 1578 року. Став відомим Делятин завдяки соляному видобутку. Багате родовище солі навіть послужило приводом до виникнення війни. Вибухнула вона в 1642 році і тривала п'ять років. За право володіння копальнями суперничали брати Еверест і Теодор Белзецькі. XIX століття - час індустріальної революції. Кожен день в Делятинських солеварнях виготовлялося 155 центнерів солі. Згодом такого виду промисел серед місцевого населення стає все популярнішим.

Для задоволення духовних потреб німецьких робітників, інженерів і менеджерів, які працюють в гуцульському Делятині, тут вирішили збудувати католицький костел Святого Франциска. Для закладання костелу, який відбувається перед початком Першої Світової війни, в Делятин з'явився сам імператор Австро-Угорщини Франц-Йосиф І, який власноруч по кутах фундаменту заклав золоті дукати.

Будівництво храму закінчувалася вже в часи, коли Делятин перейшов у володіння Польщі. Завдяки традиціям того часу, костел святого Франциска є і сьогодні вдалим прикладом романо-готичного стилю. Це високий й вузький будинок, довжина якого перевищує 30 метрів. Фасад його закінчує височенна вежа-шпиль. Місцеве повір'я говорить про те, що німці, відходячи в 1944 році, залишили в цій вежі кулеметника-смертника, прикутого ланцюгом. Він до останнього патрона прикривав відступ німецьких військ.

У радянську пору, по закінченні війни, костел призначався для підсобного господарського сховища. Тут розміщувалися то цех лісокомбінату, то кузня. За безліч років порожнє приміщення все більше перетворювалося в руїни. Костелу надали значення пам'ятника історії і архітектури лише в 80-х роках, завдяки ретельності відомого археолога та історика Михайла Клапчук. Його мрією було облаштувати тут краєзнавчий музей, але цього так і не сталося з причини смерті вченого. У храмі часто почало з'являтися безліч жебраків, п'яниць і волоцюг. Завдяки місцевим жителям, тільки в 1995 році костел перейшов до католицької громади Делятина. Мешканка селища Броніслава Доценко керувала ремонтом храму, і незабаром в ньому вже проходила служба.

Можливо Вам буде цікаве Водоспад Гук Женецкий, Стежка Довбуша, Манявський скит, а також для відпочинку вам можуть знадобиться Яремча: готелі та бази відпочинку, Микуличин: садиби та котеджі.

Координати GPS:
довгота E: 24.60046
широта N: 48.53604Подивитись на карті

неділя, жовтень 20, 2019

Костел в Делятині

РЕКОМЕНДУЄМО

FeeriaLisu
Світ Сонця
Орявчик, Орявчик
«KATAMAN HOUSE», Славське
 

Карта сайта
Все для відпочинку: найкращі ресторани Києва
Готелі Києва в центрі
Пошук персонала в готелі

«CHALET TROSTIAN» (Шале Тростян), СлавскоеГорицвітКосів Тур-готельВилла Ламперти, ДийдаБойківська хата, СлавськеПансіонат «Маленька Квітка»
Головна | Контакти | Події | Форум | Курорти | Додати готель | Пошук
Copyright © 2010-2012.
копіювання матеріалів без посилання на сайт заборонено та переслідується законом