Головна Контакти Події Форум Курорти Додати готель Туристичні пам'ятки Пошук  
Cтворення сайту - Студія Веб-Стиль
Апарт-готель «ФАВАР КАРПАТИ», Східниця

Відпочинок в Карпатах 2020. 1650 баз для відпочинку з фото, ціни. Бази з басейнами в Карпатах, туристичні пам'ятки, мапи. Літній відпочинок в Карпатах, гірськолижні курорти Карпат, туристичні пам'ятки Карпат і Закарпаття. Ціни на проживання, відгуки туристів, фотографії, Новорічні свята в Карпатах, безкоштовне бронювання.

Пошук по сайту: Туристичний довідник Карпат

Музей Довбуша, с. Космач:

Повернутися до списку об`єктів Музей Довбуша, с. Космач


Подивитись на карті

Загальний опис:

Музей історії опришківського руху створив в 1975 р. місцевий ентузіаст М. Дідишін. Експозиція розміщена в будинку, біля якого більше трьох століть тому від руки зрадника загинув ватажок опришків Олекса Довбуш. Тут зібрані предмети побуту, зброя часів опришківського руху та рідкісні речі.

На подвір'ї Дідишина стоїть також власноруч витесаний ним пам'ятник Довбушу, відкриття якого відбулося 3 липня 1988 року, в рік тисячоліття хрещення Русі, при зібранні двох тисяч людей, у тому числі відомих національних діячів. Неподалік є ще кілька велетенських каменів з Чорногори.

Власне Дзвінчуковий зимівник є найголовнішим експонатом і заразом сховищем музею. Загалом тут зберігається понад 500 експонатів — зібрано предмети побуту гуцулів, зброю часів опришківського руху та рідкісні речі: бартки, топірці, кептарі, череси тощо. Зокрема, серед унікальних речей — начебто цівка смертоносної для Довбуша рушниці; бартка з датою «1734», якою, як стверджує господар, Довбуш покарав скнаристих братів Мочарнаків з Микуличина; Довбушеві табівка, кресаня, сардак, дванадцять перстенів (на найдавнішому з яких викарбувана дата «1724 рік»), десятки ужиткових предметів, які використовувалися в гуцульському побуті XVIII–XIX століть. У музеї є також незвичайні скульптури з дерева та каменю.

Контакти

Косівський р-н.,
с. Космач, вул. Довбуша, 17
+380 (3478) 5-76-17

Можливо Вам буде цікаво Косів столиця гуцулського народного мистецтва , Музей Струтинського, Косів , Національний парк Гуцульщина, Косів , а також для відпочинку вам можуть знадобиться Музей визвольних змагань Карпатського краю, Косів
Подивитись на картінеділя, жовтень 20, 2019

Музей Довбуша, с. Космач. Фото 1.

Музей Довбуша, с. Космач. Фото 2.

Музей Довбуша, с. Космач. Фото 3.

Музей Довбуша, с. Космач. Фото 4.

Музей Довбуша, с. Космач. Фото 5.

Музей Довбуша, с. Космач. Фото 6.

РЕКОМЕНДУЄМО

French Town
Хата Різьбяра
Світ Сонця
FeeriaLisu
 

Карта сайта
Все для відпочинку: найкращі ресторани Києва
Готелі Києва в центрі
Пошук персонала в готелі

ГорицвітКосів Тур-готельVilla MitadesДвір княжої корониСадиба «КАРПАТСЬКИЙ ПОДИХ», ЯлинкуватеВедмежий двір
Головна | Контакти | Події | Форум | Курорти | Додати готель | Пошук
Copyright © 2010-2012.
копіювання матеріалів без посилання на сайт заборонено та переслідується законом