Головна Контакти Події Форум Курорти Додати готель Туристичні пам'ятки Пошук  
Cтворення сайту - Студія Веб-Стиль
Комплекс отдыха «Орявчик», Орявчик

Відпочинок в Карпатах 2020. 1650 баз для відпочинку з фото, ціни. Бази з басейнами в Карпатах, туристичні пам'ятки, мапи. Літній відпочинок в Карпатах, гірськолижні курорти Карпат, туристичні пам'ятки Карпат і Закарпаття. Ціни на проживання, відгуки туристів, фотографії, Новорічні свята в Карпатах, безкоштовне бронювання.

Пошук по сайту: Туристичний довідник Карпат

Будинки-близнюки, Берегово:

Повернутися до списку об`єктів Будинки-близнюки, Берегово


Подивитись на карті

Загальний опис:

У невеликому, компактному містечку Берегово стільки архітектурних скарбів і перлин, що, враховуючи його розміри і кількість жителів, неможливо не здивуватися. Саме це вражає багатьох гостей міста, котрі вперше приїжджають на відпочинок в Берегово. У угорському містечку України представлені всі колишні поширені в Угорщині архітектурні стилі від романського до сецесії. Найбільш яскравими представниками останнього стали будинки-близнюки, або палаци Мейгеша і Кубовіч.

Сецесія - варіація австрійського модерну, була поширеною в кінці XIX - початку XX століть. Столицею архітектурного стилю в 90-х роках XIX століття вважалася саме Відень, а його художники визначали архітектуру як один з видів мистецтва. Побудовані на початку минулого століття на перехресті вулиць Тіноді і Сечені дуже схожі один на одного будинку дійсно стали справжньою окрасою Берегово, яке було неможливо не помітити.

Сточи фасад до фасаду будинки належали двом видатним жителям міста - адвокату Г. Кубовіч і архітекторові Ш. Мейгешу, який був головним архітектором Берегово. Палацами їх називають тому, що в розумінні жителів міста палац - це будь-яка історична будівля, яка комусь належала, а в цілому до середини XIX століття слово «палац» означало «житло боярина».

Обидва двоповерхових багатоквартирних будинки були побудовані в стилі сецесії, і відрізнялися від інших будівель тим, що в їхній архітектурі присутні з'єднання різних фактурних ефектів штукатурки, декор з рослинними і квітковими елементами й інші характерні для сецесії елементи. Сьогодні все це можна побачити лише на одному з двох будинків - збереглися в незмінному вигляді з моменту спорудження і ні разу не реконструювався палаці Кубовіч. Незважаючи на недоглянутий стан, будинок являє великий інтерес і цінність - всім елементам будівлі більше 100 років. Доля ж палацу Мейгеша виявилася складнішою з одного боку, і кращою з іншого.

Кардинальний ремонт і перебудова палацу Мейгеша змінили його до невпізнання - в ході реконструкції були втрачені всі декоративні елементи сецесії, а будівлю тепер відносять до стилю модерн. У підсумку схожість будинків-близнюків сьогодні полягає лише в їхній схожій формі і заокругленому фасаді, але багато гостей міста, незважаючи на це, прагнуть побачити ці пам'ятки Закарпаття, відомі далеко за межами міста.

У радянські роки в обох будинках були організовані комунальні квартири, сьогодні в них також знаходяться житлові квартири.

Безумовно, щоб оцінити архітектуру такої пам'ятки України як Берегово, скласти про містечко повне враження, потрібно обов'язково побачити будинки-близнюки, як і 100 років тому, незважаючи на свій зовсім не юний вік, ваблять до себе і притягують увагу.

Можливо Вам буде цікаво опис Берегово , термальный басейн в Берегово , термальный басейн с.Косач , «Старий підвал» в Берегові , Воздвиженський костел , Графський двір , Казино Берег (Золотий павич) , Міський суд , а також для відпочинку вам можуть знадобиться Палац графів Шенборнівпонеділок, грудень 09, 2019

Будинки-близнюки, Берегово

Будинки-близнюки, Берегово

Будинки-близнюки, Берегово

Будинки-близнюки, Берегово

Будинки-близнюки, Берегово

РЕКОМЕНДУЄМО

Світ Сонця
«KATAMAN HOUSE», Славське
FeeriaLisu
Двір княжої корони
 

Карта сайта
Все для відпочинку: найкращі ресторани Києва
Готелі Києва в центрі
Пошук персонала в готелі

«CHALET TROSTIAN» (Шале Тростян), СлавскоеВедмежий двірVilla MitadesСлавутич ЗакарпаттяКосів Тур-готелькотедж Лісова садиба ( 5 км від Ужгорода)
Головна | Контакти | Події | Форум | Курорти | Додати готель | Пошук
Copyright © 2010-2012.
копіювання матеріалів без посилання на сайт заборонено та переслідується законом