Головна Контакти Події Форум Курорти Додати готель Туристичні пам'ятки Пошук  
Cтворення сайту - Студія Веб-Стиль
Гостинний двір «НА ПЕРЕВАЛІ», Яблуниця

Відпочинок в Карпатах 2020. 1650 баз для відпочинку з фото, ціни. Бази з басейнами в Карпатах, туристичні пам'ятки, мапи. Літній відпочинок в Карпатах, гірськолижні курорти Карпат, туристичні пам'ятки Карпат і Закарпаття. Ціни на проживання, відгуки туристів, фотографії, Новорічні свята в Карпатах, безкоштовне бронювання.

Пошук по сайту: Туристичний довідник Карпат

Бескиди:


Загальний опис:

Бескиди - система гірських хребтів у південній смузі Карпат, в межах Польщі, Україні, Чехії та Словаччини. Довжина понад 300 км. Висота до 1725 р. - (м. Бабина Гура). У 1999 році тут був створений національний природний парк «Сколівські Бескиди».

Бескиди поділяються на Західні - середньовисокі гори, і Східні, розташовані на Львівщині смугою довжиною понад 100 км, шириною до 18-30 км; заввишки 800-1 000 м. Схили гір вкриті буковими і ялицево-смерековими лісами, на безлісих вершинах - полонинах - альпійські луки. Представлені крейдовими і третинними вапняками, сланцями і пісковиками. Корисні копалини: поклади нафти, озокериту, калійної солі, будівельних матеріалів і т.п.

Цікава структура земної поверхні Сколівських Бескидів, асиметричні геологічні складки-тріски (хребти) тут ніби налягають одна на одну, створюючи своєрідний рельєф. У місцях виходу пісковиків поширені скельні утворення, взяті під охорону як геологічні пам'ятки природи. Взагалі в Бескидах гірські хребти зазвичай мають широкі короткі гребені. Вершини округлені, схили відносно похилі й м'які, що пояснюється мінералогічним складом гірських порід - вони легко піддаються фізичному вивітрюванню. Все це сприяє доступності та зручності Бескидів у їх рекреаційному освоєнні. Особливо зручні гірські схили для гірськолижного туризму (відпускного, сімейного). Класичним прикладом є гора Тростян, підніжжя якої знаходиться за 2 км від смт Славське Сколівського району. Гора Тростян - центр гірськолижного спорту і туризму. З висотою 1300 г вона не може змагатися, по довжині гірськолижних трас - з Альпами, але добре витримує конкуренцію за складністю спуску. У Бескидах зустрічаються кам'яні розсипи, стрімкі урвисті скелі - «греготи», «бескиди». Назва гір «Бескиди» дехто пов'язує з племенем якихось «Бесс», що жили тут, або, за іншою версією, з грецьким словом, що означає «пасовище, полонина». Можливо, достовірніше друге ... Втім, Бескиди споконвіку були прабатьківщиною української народностей - бойків.

Парк приваблює говіркими гірськими потоками, галасливими водопадами річки Кам'янки. Відомий також водоспад Гуркало на Малій Річці біля с. Корчин. Перекати трапляються на всіх потоках і річках парку. Особливо багате в межах «Сколівських Бескидів» ландшафтне різноманіття. У північній частині парку сформувалися ландшафти крайового низькогір'я. Значну частину парку займають середньогірні ландшафти з лісами. Для них характерні стрімкість схилів і лісистість. Долини потоків мають вигляд мальовничих ущелин. Одна з них - долина Кам'янки - охороняється як геоморфологічна пам'ятка природи.

Незвичайна природа "Сколівських Бескидів" з її багатющим біотичних різноманіттям, яке тут представлено безліччю рослин, занесених до Червоної книги України. Таких тут понад 50 видів.

Різноманітний і видовий склад фауни. Тут можна натрапити на оленя благородного, кабана дикого, куниць - лісову та кам'яну, ведмедя бурого (в межах національного парку їх аж 24). З рідкісних видів водиться борсук, горностай, кіт лісовий, рись (виявлено 19 особин). З Біловезької Пущі сюди завезено зубрів, які добре прижилися і дають потомство.

Естетична цінність бескидських ландшафтів, етнографічна специфіка бойківського краю, гостинність місцевих жителів забезпечують високий рекреаційний потенціал парку. Тут бував Іван Франко, гірські стежки пам'ятають опричників. Бескиди- край талановитих народних умільців, самобутні вироби яких (різьблені дерев'яні речі, вишивки, килими, намиста, кераміка) цінуються далеко за межами Карпат. На околицях парк розташований традиційні курортні місцевості - Східниця, Сколе, Славське. Особливе значення має смт. Східниця, де знаходиться всеукраїнська дитяча оздоровниця - курорт «Східниця» з великими запасами мінеральних вод типу «Нафтуся». Крім того, на території парку налічується до 30 мінеральних джерел різної бальнеологічної дії. Джерела лікувальних мінеральних вод відомі в долині річки Рибник Майданський, околиці с. Новий Кропивник. Відпочиваючих приймають близько 50 санаторіїв, пансіонатів, баз відпочинку та кемпінгів.

Можливо Вам буде цікаво Курорт Східниця: загальна інформація про курорт Східниця , Державний історико-культурний заповідник «Тустань» , Кімната-музей народного побуту , Мурована Миколаївська церква , Східницьке нафтове родовище , Східницьке нафтове родовище , Східницьке родовище мінеральних вод , а також для відпочинку вам можуть знадобиться Ландшафтний регіональний парк Стужицясереда, грудень 11, 2019

 Бескиди

 Бескиди

 Бескиди

 Бескиди

 Бескиди

 Бескиди

 Бескиди

 Бескиди

 Бескиди

 Бескиди

 Бескиди

 Бескиди

РЕКОМЕНДУЄМО

Орявчик, Орявчик
Світ Сонця
Готель «Любе», Яблуниця
Хата Різьбяра
 

Карта сайта
Все для відпочинку: найкращі ресторани Києва
Готелі Києва в центрі
Пошук персонала в готелі

Villa MitadesХата РізьбяраСадиба «КАРПАТСЬКИЙ ПОДИХ», ЯлинкуватеБойківська хата, СлавськеПансіонат «Маленька Квітка»Славутич Закарпаття
Головна | Контакти | Події | Форум | Курорти | Додати готель | Пошук
Copyright © 2010-2012.
копіювання матеріалів без посилання на сайт заборонено та переслідується законом