Головна Контакти Події Форум Курорти Додати готель Туристичні пам'ятки Пошук  
Cтворення сайту - Студія Веб-Стиль
Гостинний двір «НА ПЕРЕВАЛІ», Яблуниця

Відпочинок в Карпатах 2020. 1650 баз для відпочинку з фото, ціни. Бази з басейнами в Карпатах, туристичні пам'ятки, мапи. Літній відпочинок в Карпатах, гірськолижні курорти Карпат, туристичні пам'ятки Карпат і Закарпаття. Ціни на проживання, відгуки туристів, фотографії, Новорічні свята в Карпатах, безкоштовне бронювання.

Пошук по сайту: Туристичний довідник Карпат

лінія Арпада :

У Закарпатті, по дорозі до Синевирського озера, між селами Синевир та Синевирська Поляна, в урочищі Остріки, туристи можуть зустріти загадкові залізобетонні бункери, що залишилися тут з другої світової війни, і вже стали місцевою визначною пам'яткою.
Все починалося у 1940-му році, коли військовополонені, за наказом угорських військових, приступили до будівництва системи оборонних споруд. Вона пролягла вздовж державного Межі Угорщини, яка тоді тягнувся через весь Карпатський хребет.Після того, як почалася війна, роботи були припинені, а з літа 1943 р, спостерігаючи за поразкою німецьких військ на Східному фронті Угорщина почала прискореними темпами створювати в гірських районах Карпат потужну систему оборони.Названа оборонна лінія була на честь династія угорських князем Арпадовичів.
Лінія Арпада простяглася майже на 600 кілометрів.Всього на лінії Арпада тільки в межах 4-го Українського фронту було побудовано 99 опорних пунктів, 759 ДОТів, 394 дзоти, 439 відкритих вогневих рубежів, 400 км траншей і стрілецьких окопів, 135 км протитанкових загороджень. Оборону на лінії Арпада вела 13-та піхотна дивізія 1-ї угорської армії.Основні і потужний укріплення був споруд на Ужгородському, Мукачівському, Ясінянського, Сігетськом, Хустському напрямки. Це були численні протитанкові піраміди, загородження, мінні поля, залізобетонні споруди і т.д. Лише в урочищі Остріки їх навколо ста.Незважаючи на це, великих боїв під час Другої світової війни тут не проходило, тому що Червона Армія була добре поінформована про оборонну систему цього регіону і, радянські війська оволоділи цим укріпрайоном 28 вересня 1944,використавши «суворовську тактику» - обійшовши весь район через Свидовецький хребет.Оборонялися, втративши дві третини свого складу, відступили.
До найбільш відомих залишкам «лінії Арпада» відносяться бункер у с. Верхня Грабівниця і дот в с. Підполоззя.
координати GPS:
довгота: 23.649268
широта: 48.535868


Подивитись на карті

вівторок, грудень 10, 2019

лінія Арпада

лінія Арпада

лінія Арпада

лінія Арпада

РЕКОМЕНДУЄМО

Світ Сонця
Карпатський діамант
Двір княжої корони
Хата Різьбяра
 

Карта сайта
Все для відпочинку: найкращі ресторани Києва
Готелі Києва в центрі
Пошук персонала в готелі

«CHALET TROSTIAN» (Шале Тростян), СлавскоеПансіонат «Маленька Квітка»Villa MitadesХата РізьбяраКосів Тур-готельУ Лукача, Пашківці
Головна | Контакти | Події | Форум | Курорти | Додати готель | Пошук
Copyright © 2010-2012.
копіювання матеріалів без посилання на сайт заборонено та переслідується законом