Головна Контакти Події Форум Курорти Додати готель Туристичні пам'ятки Пошук  
Cтворення сайту - Студія Веб-Стиль
Апарт-готель «ФАВАР КАРПАТИ», Східниця

Відпочинок в Карпатах 2020. 1650 баз для відпочинку з фото, ціни. Бази з басейнами в Карпатах, туристичні пам'ятки, мапи. Літній відпочинок в Карпатах, гірськолижні курорти Карпат, туристичні пам'ятки Карпат і Закарпаття. Ціни на проживання, відгуки туристів, фотографії, Новорічні свята в Карпатах, безкоштовне бронювання.

Пошук по сайту: Туристичний довідник Карпат

Свалява загальна інформація:

Повернутися до списку об`єктів Свалява загальна інформація
Назва міста походить від слова "сіль" і вживається з тих часів, коли Свалява була центром експортування солі з Мараморошской жупы в сусідні держави.
У XIII ст. місто перейшло в руки угорським королям, які дарували його різним магнатам. З XVI ст. місто стало власністю трансильванских князів. У 1657 р. Сваляву спустошили війська польського магната Любомирского. Після визвольної війни 1703 - 1711 рр. місто стало власністю королівської казни і було дароване графові Шернборну-Бухгейму.
Свалява (у період з 1939 по 1944 рр. Сольва) - це районний центр Закарпатської області, розташований в широкій живописній долині на березі ріки Латорицы.
Околиці міста багаті джерелами лужно-вуглекислих вод типу "Боржоми". Біля них створені санаторії "Поляна", "Сонячне Закарпаття", "Квитка Полонини", де хворих лікують мінеральною водою, придатною для ванн та пиття.

У 1893 році у Сваляві мешкали 916 греко-католиків (русини), 343 римо - католики (угорці та німці), 5 лютеранів (німці), 19 кальвіністів (угорці) та 372 юдеї (євреї), греко — католицьким священиком поселення був Йосип Ласло.

На початку XX ст. віденська фірма «Голуганелсактіен - Гезельшафт» купила у родини Шенборнів у Сваляві ділянку землі (11 400 гольдів) і збудувала на ній тартак на п'ять пилорам. Була побудована дорога аж до села Ізвор. На цій базі у 1908 році було створено акціонерне товариство «Сольва» за участю німецького, англійського, французького та американського капіталу. У 1910 - 1911 роках вони збудували у Сваляві лісохімкомбінат для сухої перегонки деревини - спочатку на 10, а пізніше на 12 реторт. Щороку комбінат переробляв сто тисяч кубів буку і був одним з кращих у Європі. Вже тоді тут працювало до 1400 робітників (включаючи лісорубів - сезонників).

1 вересня 1945 року Свалява набула статусу селища міського типу, а з 26 січня 1946 року стала окружним центром. Першим селищним головою був обраний Й.В.Левко, прокурором - П.А.Улинець, а завідуючим відділом соціального забезпечення - І.С.Русин.

У 1947 році на базі колишніх фірм «Сольва» та «Латориця» був утворений ліспромгосп, де в той період працювали 1636 робітників.

27 червня 1948 року відбулися збори ініціативної групи зі створення колгоспу. Внаслідок цього була утворена сільськогосподарська артіль «Нове життя», яку очолив Й.В.Левко. В 1950 році свалявський колгосп «Нове життя» об'єднався з артілями сіл Драчино, Черник і Стройне, і новостворене сільгосппідприємство отримало ім'я Т.Г.Шевченка.

10 серпня 1957 року Свалява стала містом районного підпорядкування. У 1958 році тут запрацював лісокомбінат, а у 1966 році - склотарний завод.

В 1968 році у Сваляві почала працювати філія Львівського об’єднання «Електрон», де виробляли деталі до телевізорів.

У 90-х роках минулого століття розруха, яка тоді поглинула всю країну, не обминула і Сваляву: перестали повністю або частково працювати промислові гіганти; лісокомбінат, «Електрон», меблева фабрика, заводи «Продтовари», «Торгмаш», склотарний. Люди опинилися на вулиці. Тільки Лужанське заводоуправління змогло, залучивши інвесторів та помінявши форму власності, уникнути повного розгрому. І правда, внаслідок змін перестав існувати Лужанський мінзавод і довгий час не працював Полянський. Але з часом на останньому робота була відновлена. На сьогоднішній день ВАТ «Свалявські мінеральні води» об'єднує два заводи з розливу мінводи, один з яких розташований у Сваляві, а другий -на території Полянської сільради.

Ще у 1990 році православну церкву (1937 року) передали греко - католицькій громаді. А у 1992 році помічник єпископа Й.Головач освятив камінь під будівництво нової греко - католицької церкви. 1996 року православна громада Сваляви почала перебудову старої базилічної церкви Різдва Пр. Богородиці, чим повністю змінила її вигляд.

Нині Свалява - місто з перспективами промислового, курортно - лікувального та культурного росту.

Можливо Вам буде цікаво Михайлівська церква , Свалявський Меморіальний комплекс, Свято-Троїце-Кирило-Мефодіївський жіночий монастир , Обеліск на місці розправи над демонстрантами по вул. Першотравневій , Пам’ятник «Загиблим воїнам – визволителям» а також для відпочинку вам можуть знадобиться Пам’ятник Гуці - Венеліну
вівторок, грудень 10, 2019

  Свалява загальна інформація

  Свалява загальна інформація

  Свалява загальна інформація

  Свалява загальна інформація

  Свалява загальна інформація

  Свалява загальна інформація

РЕКОМЕНДУЄМО

FeeriaLisu
Карпатський діамант
Двір княжої корони
Поляна Квасова
 

Карта сайта
Все для відпочинку: найкращі ресторани Києва
Готелі Києва в центрі
Пошук персонала в готелі

Бойківська хата, Славське«CHALET TROSTIAN» (Шале Тростян), Славскоемедовий дім,мукачевоСлавутич ЗакарпаттяХата РізьбяраКосів Тур-готель
Головна | Контакти | Події | Форум | Курорти | Додати готель | Пошук
Copyright © 2010-2012.
копіювання матеріалів без посилання на сайт заборонено та переслідується законом