Головна Контакти Події Форум Курорти Додати готель Туристичні пам'ятки Пошук  
Cтворення сайту - Студія Веб-Стиль
Гостинний двір «НА ПЕРЕВАЛІ», Яблуниця

Відпочинок в Карпатах 2020. 1650 баз для відпочинку з фото, ціни. Бази з басейнами в Карпатах, туристичні пам'ятки, мапи. Літній відпочинок в Карпатах, гірськолижні курорти Карпат, туристичні пам'ятки Карпат і Закарпаття. Ціни на проживання, відгуки туристів, фотографії, Новорічні свята в Карпатах, безкоштовне бронювання.

Пошук по сайту: Туристичний довідник Карпат

Сколе: туристичні пам'ятки:

- Сколе: туристичні пам'ятки

13 - записів, які відповідають запиту
1. Сколе загальна інформація

Сколе - районний центр у Львівській області, розташований на території Східних Карпат в долині р. Опир. Сколе є одним з основних центрів специфічного етнографічного району України - Бойковщіни.
У документальних джерелах Сколе уперше згадується в 1397 р. Проте, цілком імовірно, поселення в цій місцевості існувало набагато раніше. Про це свідчать як результати археологічних розкопок, зроблених на території сучасного Сколе і околиць, так і народні оповіді і легенди.


2. Водоспад "Кам'янка (Ключ)", Сколе

Водоспад Кам'янка (Ключ) розташований на річці Кам'янка на півдороги від Сколе до села Кам'янка в межах Національного природного парку "Сколівські Бескиди". Охороняється як геологічна пам'ятка природи.


3. Водоспад Гуркало

Розташований на схилі хребта Парашки, в Сколівських Бескидах, при усті геоправої притоки, що витікає з-під Оброслого Верху, до р. Велика Річка, 6 км від центру с. Корчин Сколівського району або 12 км - від залізничної станції Сколе Львівської області. Від с. Крушельниця до вдсп. веде маркування у вигляді білого прямокутника з жовтою смугою посередині. Висота приблизно 5 м, довкола оточений лісом і неподалік височіє гора Кичера, в підніжжі якої відбувались бої УПА.


4. Костел Семи Печалей

Католицький костел Семи Печалей Матері Божої побудований в 1892 р. До того з XVII в. в Сколе був дерев'яний костел.


5. мертве озеро, Сколе

Озеро з сірководнем (мертве озеро або журавлині озеро) розташовано на терріторії парку Сколівські Бескіді. До озера веде стежка після водоспаду. Є вказівнік на дорозі


6. Національний природній парк «Сколівські Бескиди».

Найцікавішим з туристичної точки зору об'єктом в районі Сколе являється Національний природний парк "Сколівські Бескиди". Парк був заснований в 1999 р. на базі Сколевского лісового заповідника загальнодержавного значення. Мета створення парку полягала в збереженні, відновленні і раціональному використанні ландшафтів Українських Карпат з їх унікальним природним комплексом. Парк розмістився в басейні р. Стрий і її припливи - р. Опир на території площею в більше 35 тис. га.


7. Палац баронів Грьодлей

Палац баронів Грьодлей ймовірно був зведений у кінці ХІХ століть у верхній частині міста Сколе - Демне. Будівлі вдалося пережити важкий час обох світових воїн, а з 1956 р. в цій двоповерховій споруді розмістили дітей-сиріт: до цього дня, функціонує інтернат на 260 дітей.
Інтер'рних багатств не варто чекати: хоча ось хитромудро викручені сходи нагадують про колишнє багатство. Ніякого ліпного декору, старовинних меблів або камінів. Будівля потребує масштабної реконструкції, останні ремонтні роботи проводилися на початку 1990-х років.
На головному фасаді дивні гроти під обома вежами на головному фасаді. Прилеглий парк, який оточує палац, колись мав прекрасний вигляд і налічував немало екзотичних рослин, до наших днів збереглося парі видів екзотичних рослин, але, на жаль, вони потребують стабільного залицяння.
Хоча інтернат розташовує ще пару корпусами, розташованими поряд з палацом, саме в палаці Грьодлей, на другому поверсі живуть сироти. Також тут діє школа, яку відвідують, передусім, діти з гірських сіл так в деяких немає навчальних закладів. Перший поверх відданий під початкові класи і бібліотеку.


8. Палац Кінскі

Палац і парк у Сколе були закладені бароном Е. Кінскі в сер. XIX ст. після того, як він він придбав сколівські землі у свого друга, графа Потоцького.


9. Печерний монастир XIII-XVI ст.(Карпати)

Печерний монастир XIII-XVI ст. Схожий на печерне місто в Криму, тільки в мініатюрі. Місце як не можна краще підходить для монастиря - зелень лісу ховає храм від сторонніх очей, а з пагорба відкривається прекрасний вид на всю навколишню місцевість і долину річки. Гарне місце, щоб побути наодинці з самим собою і тишею.


10. Печерний монастир, с. Розгірче

Однією із історично-культурних цінностей Сколівщини є Печерний монастир, який знаходиться поблизу села Розгірче у Львівській області. Це цілий монастирський комплекс який знаходиться в печерах і представляє собою унікальний зразок наскельного сакрального будівництва XIII-XVI століть. Таке будівництво не є типовим для теренів Галичини.


11. Скелі Довбуша , Сколе

Скелі Довбуша. Сьогодні це пам'ятник природи і Мекка скелелазіння. Це місце приваблює людей ще з доісторичних часів. Згідно з археологічними дослідженнями, тут розташовувалося язичницьке святилище-обсерваторія, пізніше - невеликий скит, потім - сторожова фортеця. Самий же відомий мешканець цього місця, що дав йому ім'я, - легендарний ватажок карпатських опришків Олекса Довбуш. Щоб дістатися до скель ми прогуляємося крутий лісовою стежкою, а сили поповнимо у колоритному карпатському ресторані-колибі.


12. фортеця Тустань

Форпост Київської Русі фортеця Тустань, построенна ще в VIII столітті. У XIX - XIII віках вона входила в єдину систему Карпатської лінії оборони Галичского князівства і служила митним пунктом на соляному шляху з Дрогобича в Європу. Тут же, придивившись, можна побачити в скелі Довбуша його легендарне обличчя (хоча деякі наполягають на прийнятті 100 грам гарячливого - стимулювати політ уяви). Довбуш - проводир народного руху, ховався в горах, залишивши пам'ять про свої подвиги карпатському народу. А щоб пам'ять не стиралася часом, тут же відкритий музей, де можна почерпнути багато корисної інформації, яку камені вам ні за що не розповідять. Хоч хтось повинен зберігати мовчання: До речі, мене гості, що приїхали з Ірландії, - справжні ірландки, запитали, мовляв, хто такий Довбуш, про яке вони так багато чули: Подумавши, я чесно відповіла: "Ukranian Robin Hood".


13. Церква вмч. Пантелеймона (святої Параскеви)

Давні традиції храмового будівництва як галицької, так і бойківської школи увібрала церква святої Параскеви у м.Сколе. Зараз ця церква має назву вмч. Пантелеймона та займає особливе місце серед шедеврів бойківськї дерев'яної архітектури. Ця церква знаходиться на південь від центрального Майдану Незалежності, біля перехрестя вулиць.середа, січень 22, 2020FeeriaLisu
Терношорская лада
Діамант
Двір княжої корони
 

Карта сайта
Все для відпочинку: найкращі ресторани Києва
Готелі Києва в центрі
Пошук персонала в готелі

Садиба «КАРПАТСЬКИЙ ПОДИХ», Ялинкуватекотедж Лісова садиба ( 5 км від Ужгорода)Хата РізьбяраУ Лукача, ПашківціБойківська хата, СлавськеСлавутич Закарпаття
Головна | Контакти | Події | Форум | Курорти | Додати готель | Пошук
Copyright © 2010-2012.
копіювання матеріалів без посилання на сайт заборонено та переслідується законом