Головна Контакти Події Форум Курорти Додати готель Туристичні пам'ятки Пошук  
Cтворення сайту - Студія Веб-Стиль
Гостинний двір «НА ПЕРЕВАЛІ», Яблуниця

Відпочинок в Карпатах 2020. 1650 баз для відпочинку з фото, ціни. Бази з басейнами в Карпатах, туристичні пам'ятки, мапи. Літній відпочинок в Карпатах, гірськолижні курорти Карпат, туристичні пам'ятки Карпат і Закарпаття. Ціни на проживання, відгуки туристів, фотографії, Новорічні свята в Карпатах, безкоштовне бронювання.

Пошук по сайту: Туристичний довідник Карпат

Ужгород: туристичні пам'ятки:

- Ужгород: туристичні пам'ятки

11 - записів, які відповідають запиту
1. загальна інформація про Ужгород

Ужгород - місто, розташоване у Закарпатській області, є її адміністративним центром, а також центром Ужгородського району. Ужгород - це історичний центр Підкарпатської Русі або Закарпатської України. Ужгород - одне з найбільш древніх міст слов'янських народів. Одне з племен східних слов'ян, білі хорвати, утворили свої перші житла в районі Ужгорода до IX століття, на той час Ужгород (Унгвар) вже став захищеною твердинею в період раннього феодалізму.


2. Кам'яний Пішохідний міст Ужгорода

Кам'яний Пішохідний міст - один із найдавніших і найбільш відомих мостів Ужгорода, він з'єднує Театральну площу і площу Петефі на різних берегах. Також він є зв'язною частиною двох зовсім різних частин Ужгорода - Старого міста та Нового міста, населення називаює це місце найулюбленішим місцем Ужгорода.


3. Невицкий замок

Невицький замок - палац на Закарпатті України, знаходиться біля сіл Невицьке і Кам'яниця, в 12 км північніше Ужгорода - адміністративного центру Закарпаття. Цей замок спорудили в XIII столітті на вершині пагорба, що височіє над руслом річки Уж, раніше тут було древнє дерев'яне спорудження. У 41 році XІІ століття замок був розбитий, внаслідок навали монголо-татарських орд, однак у другій половині XIII століття він був відбудований знову. На стику XIII-XIV століть замість круглого донжона спорудили чотирикутну вежу-донжон, що складається з трьох ярусів. Внаслідок удосконалення вогнепальної техніки палац піддавався перебудові, зміні і вдосконаленню, остаточний свій вигляд він придбав на початку XVI століття. За час володіння замком родом Другетів, він переходив від одного власника до іншого через міжусобні війни. Військовий ватажок Трансільванії Дьєрдь Ракоці в 1644 році захопив замок і зруйнував його. З того часу палац не піддавався більше ніякому відновленню і зараз, у наш час ми можемо бачити його у вигляді руїн.


4. Ужгородський замок

Одним із основних приводів гордості жителів Ужгорода є стародавній замок, який розташований в східній частині міста і видно майже з кожного куточка міста. Закарпаття можна назвати краєм замків, тільки палаців, побудованих в період середніх віків тут дванадцять, а разом з ранніми слов'янськими і дослов'янський спорудами їх ще більше. Найкраще зберігся Ужгородський замок, хоча з моменту його заснування він витримав багато випробувань. Попри все, замок настільки був рідним городянам, можно сказати був невід'ємною частиною міста, що постійно відроджувався і поновлювався.


5. Горянская ротонда Св. Ганни

Горянська ротонда Св. Анни - пам'ятник зодчества Древньої Русі, побудований в XII ст. Храм має вигляд шестикутника, має потужні стіни, товщина яких складає 2-2,5 м, раніше це була каплиця укріпленого замку, архітектура неповторна на території України, схожі два ротонди розташовані в Угорщині, більше в світі немає подібних споруд. Орнаментом на стінах храму слугують фрески XIV століття, які створили художники італійської школи мистецтв Джотто.


6. Дендропарк Лаудона

Дендропарк Лаудона - комплекс, який заснував у 1886 році вчитель місцевої гімназії Іштван Лаудон. Цей парк відомий по всій Європі. Дендропарк налічує пару десятків незвичайних, екзотичних рослин, які були привезені з різних країн. Даний комплекс включає навіть таких представників флори світу, як 100-річний болотний кипарис, висота якого складає 20 м, 100-річна магнолія, біота східна, сріблястий абрикос висотою 25 м, золотий бук та інші рослини.


7. Закарпатський краєзнавчий музей

На сьогоднішній день зібрання музею становлять близько 115 тисяч експонатів.
У ресторані «Ужгородський замок» можна пообідати, а на літній терасі ресторану — випити горнятко кави, спостерігаючи лицарський турнір.


8. Закарпатський музей народної архітектури та побуту

Музей знаходиться у історичній частині міста, на південному схилі Замкової гори, поряд із середньовічним замком.


9. Закарпатський обласний художній музей ім. Й.Бокшая

Музей зберігає твори живопису, графіки, скульптури та декоративно-ужиткового мистецтва, загалом — понад 5 тисяч експонатів. Для відвідувачів працюють 4 зали.


10. Ратуша Ужгорода

Особливий інтерес виникає в нас до будівлі „жупного дому”, адже понад 30 років вона є домівкою Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая. Небагато матеріалів збереглося про саму ратушу. Більше є легенд. Масивна пізньобарокова споруда привертає увагу, підносячись над містом разом із замком, єпископатом, Горянською ротондою. Дата закладення фундаменту будівлі не зафіксована. Не диво, адже у XVIII-XIX століттях усі документи міста вміщалися в маленькій скриньці й за потреби переносилися з будинку в будинок.


11. Торговий центр Ужгороду - Корзо

Торговий центр Ужгороду - Корзо, в перекладі з італійського "вулиця для прогулянок", практично складається з магазинів, кафе і банків, яка краще за усіх в усьому місті зберегла стару забудову міста. Це центральна і найбагатолюдніша вулиця, одна з самих древніх. Вузька вулиця, на якій немає зелені, забудована з обох боків двох- і триповерховими старовинними будинками, більшість з яких прикрашена ліпними орнаментами.середа, січень 22, 2020Орявчик, Орявчик
Хата Різьбяра
Готель «Любе», Яблуниця
FeeriaLisu
 

Карта сайта
Все для відпочинку: найкращі ресторани Києва
Готелі Києва в центрі
Пошук персонала в готелі

Пансіонат «Маленька Квітка»«CHALET TROSTIAN» (Шале Тростян), СлавскоеVilla MitadesБойківська хата, СлавськеСадиба «КАРПАТСЬКИЙ ПОДИХ», ЯлинкуватеХата Різьбяра
Головна | Контакти | Події | Форум | Курорти | Додати готель | Пошук
Copyright © 2010-2012.
копіювання матеріалів без посилання на сайт заборонено та переслідується законом